Новини    28 лютого 2023 17:53

Українські виробники почали активно інвестувати в доопрацювання овочів

До ЄС відбувається постачання тільки митих або очищених овочів

На Вінниччині українське підприємство “Органік-Д”, що вирощує овочі на площі понад 70 га, планує розвивати не зберігання, а доробку овочів, про це розповів директор сільгосппідприємства Вадим Кричковський, повідомляє AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В Україні розвиватиметься ринок реалізації овочів, і той формат, до якого ми звикли (сітка, мішок), просідатиме, – спрогнозував він. – Тож потрібно дивитися на інші варіанти збуту. Приміром, до ЄС відбувається постачання тільки митих або очищених овочів, тому плануємо реалізацію проєкту з первинної переробки. Планували будувати холодильник, але цього року відмовилися від цієї ідеї та вирішили спершу піти в чищення та миття овочів.

На ринку овочів за останній рік з’явилася низка нових тенденцій, а компанія “Органік-Д” теж відкрила для себе певні напрямки: веде перемовини щодо підписання форвардного контракту з постачання овочів.

Нагадаємо, польські сховища вздовж кордону забиті експортною ягодою з України. Водночас у поляків і своєї вистачає.

Нині не усім відомо, які саме з продуктів є найтоксичнішими. А все через величезну кількість пестицидів та гербіцидів.

З січня по листопад 2022 року імпорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази, порівняно з аналогічним періодом 2021 року і досяг 54 тис. тонн.

Рада міністрів уряду Іспанії схвалила скасування податку на додану вартість (ПДВ) на фрукти та овочі на шість місяців, оголосив глава уряду Педро Санчес. Окрім фруктів і овочів ПДВ скасували також на хліб, хлібопекарське борошно, молоко, сир, яйця, бобові, картоплю та крупи.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...