Новини / Тваринництво     10 грудня 2022 12:04

Українські селекціонери вивели нову породу бджіл


У відділенні зоотехнії ННЦ “Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича” завершено створення і затверджено нове селекційне досягнення у тваринництві — внутрішньопородний тип української степової породи бджіл “Гадяцький”.

Про це повідомили науковці на засіданні загальних зборів Національної академії аграрних наук України.

Гадяцькі бджоли володіють поліпшеною гігієнічною поведінкою. Використання відселекціонованого матеріалу забезпечить рівень рентабельності в межах 35% за рахунок покращення на 30-40% епізоотичної ситуації пасік і стабілізації господарсько-корисних ознак бджолиних сімей та зростання загальної продуктивності на понад 15%, — повідомляють у Інституті бджільництва.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Новий тип степових бджіл є оптимальним для відновлення пасік, які постраждали від воєнної агресії у центральних та східних областях України.

Нагадаємо, бджолярам, які боронять Україну від окупантів, а також членам їхніх родин можуть надати допомогу на відновлення пасіки. Крім того, дітям і дружинам бджолярів, які перебувають в окупації чи в зоні воєнних дій можна отримати прихисток і гуманітарну підтримку.

Читайте також: Боронить від ос і шершнів: у Нью-Йорку працює поліцейський-бджоляр

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також