Новини / Рослинництво     19 січня 2019 15:01

Українські фермери зменшать посіви гречки через засилля неякісної продукції з Росії

Українські аграрії 2019-го зменшать посіви гречки через засилля в Україну неякісної та дешевої продукції з Росії. Торік виробництво продукції впало на 30% порівняно з 2017-м. Скоротилися й площі посівів: 2018-го було засіяно 104,6 тис. га проти 184,8 тис. га 2017-го. Цього року негативна тенденція продовжиться.

Про це повідомляє прес-служба громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР).

Окремі підприємства взагалі не планують вирощувати гречку, адже це стає нерентабельно.

«Торік ми скоротили посіви гречки на господарстві майже вдвічі – до 149 га. А цього року не будемо засівати цю культуру», – заявив Микола Малієнко, директор СТОВ «Перемога» в Київській області.

Річ у тім, що низькоякісна російська продукція завозиться на територію України за ціною 10,5 тис. грн. за тонну. Щоб конкурувати, вітчизняним виробникам потрібно збувати гречку по 6-7 тис. грн. за тонну. Проте така ціна не покриває витрат на виробництво, відтак аграріям доводиться працювати собі в збиток.

Читайте: Яйця та гречка – лідери падіння в ціні у травні

Крім того, скорочення гречаних посівів негативно позначиться на бджільництві. Адже гречка – одна з основних медоносних культур.

Якщо ситуація не зміниться, в найближчі роки Україна з експортера гречки перетвориться на імпортера.

За інформацією членів ВАР, російська гречка ввозиться за тіньовими схемами. Наразі її частка на українському ринку  становить 45-50%. Більше того, продукція з РФ – низькоякісна та виготовляється із суттєвими порушеннями технології. 9 з 12 показників не відповідають стандартам якості ДСТУ.

Як раніше повідомляв Landlord, протягом 2018-го найсуттєвіше подешевшала з-поміх круп гречка – на 25% вроздріб порівняно з минулим роком до 18,83 грн/кг. Крім гречаної крупи, подешевшав лише цукор: на 14% вроздріб, і станом на дату моніторингу він коштував 13,58 грн/кг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також