Про це повідомляє прес-служба громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР).
Окремі підприємства взагалі не планують вирощувати гречку, адже це стає нерентабельно.
«Торік ми скоротили посіви гречки на господарстві майже вдвічі – до 149 га. А цього року не будемо засівати цю культуру», – заявив Микола Малієнко, директор СТОВ «Перемога» в Київській області.
Річ у тім, що низькоякісна російська продукція завозиться на територію України за ціною 10,5 тис. грн. за тонну. Щоб конкурувати, вітчизняним виробникам потрібно збувати гречку по 6-7 тис. грн. за тонну. Проте така ціна не покриває витрат на виробництво, відтак аграріям доводиться працювати собі в збиток.
Читайте: Яйця та гречка – лідери падіння в ціні у травні
Крім того, скорочення гречаних посівів негативно позначиться на бджільництві. Адже гречка – одна з основних медоносних культур.
Якщо ситуація не зміниться, в найближчі роки Україна з експортера гречки перетвориться на імпортера.
За інформацією членів ВАР, російська гречка ввозиться за тіньовими схемами. Наразі її частка на українському ринку становить 45-50%. Більше того, продукція з РФ – низькоякісна та виготовляється із суттєвими порушеннями технології. 9 з 12 показників не відповідають стандартам якості ДСТУ.
Як раніше повідомляв Landlord, протягом 2018-го найсуттєвіше подешевшала з-поміх круп гречка – на 25% вроздріб порівняно з минулим роком до 18,83 грн/кг. Крім гречаної крупи, подешевшав лише цукор: на 14% вроздріб, і станом на дату моніторингу він коштував 13,58 грн/кг.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!