Новини / Фінанси     27 лютого 2019 17:07

Українські фермери продали до ЄС продукції на $6,3 млрд

Вітчизняні сільськогосподарські виробники торік експортували агропродукції до Євросоюзу на $6,3 млрд. Найбільше постачали зернові та олійні культури.

Про це заявив Петро Порошенко під час засідання ради регіонального розвитку Запорізької області, повідомляє Прямий.

За його словами, такі обсягами товарообігу між Україною та Євросоюзом демонструють конкурентоздатність вітчизняних фермерів на міжнародних ринках. Це забезпечується високою якістю продукції, яка відповідає передовим міжнародним стандартам і нормам.

Традиційно найбільшими країнами-імпортерами вітчизняної агропродукції з-поміж країн ЄС 2018-го були Нідерланди, Польща , Італія, Франція, Іспанія, Німеччина. На них припадає 73% всього товарообігу.

Читайте: Україна продала до ЄС продукції на $20,2 млрд. Які області експортували найбільше (ІНФОГРАФІКА)

Зростають також обсяги торгівлі між Україною та Бельгією. 2018-го товарообіг між країнами становив $509 млн. З Великою Британією Україна наторгувала $303 млн.

«Така динаміка дає всі підстави стверджувати, що українські виробники є конкурентоспроможними і можуть успішно експортувати свою продукцію за кордон», – наголошує президент.

Крім ЄС в українській с/г продукції зацікавлені партнери на Близькому Сході та Південно-Східній Азії.

Як раніше повідомляв Landlord, Україна стала п’ятим за обсягом експортером агропродукції до країн Євросоюзу. Зона вільної торгівлі з ЄС створює сприятливі можливості для виходу українських товарів на інші ринки світу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також