Новини / Фінанси     20 лютого 2019 17:01

Товарообіг агропродукцією між Україною та ЄС сягнув рекордні $9 млрд

Товарообіг агропродукцією між Україною та ЄС 2018 року досяг $9 млрд. Це – абсолютний рекорд за всі роки незалежності. Експорт с/г товарів до країн ЄС торік становив $6,3 млрд, імпорт – $2,7 млрд.

Про це повідомляє прес-служба Інституту аграрної економіки.

Найбільше Україна купувала з Європи какао боби, шоколад, алкогольні напої, тютюнові вироби, м’ясну продукцію та насіння олійних. Напоїв, зокрема й алкогольних, Україна закупила на $309 млн, шоколаду – на $174, тютюну – на $173 млн.

Натомість українці постачали до ЄС здебільшого зернові та олійні культури, жири, залишки й відходи.

ЧитайтеУкраїна продала до ЄС продукції на $20,2 млрд. Які області експортували найбільше (ІНФОГРАФІКА)

Найбільшими країнами-імпортерами вітчизняної агропродукції традиційно були Нідерланди, Польща , Італія, Франція, Іспанія, Німеччина. На них припадає 73% всього товарообігу.

Зростають обсяги торгівлі між Україною та Бельгією. 2018-го товарообіг між країнами становив $509 млн. З Великою Британією Україна наторгувала $303 млн.

Як раніше повідомляв Landlord, у 2018 р. Україна поставила на зовнішній ринок зерна на 0,4% менше, ніж у 2017 р. Однак, у грошовому вираженні експорт зерна досяг рекордного показника – $7,2 млрд, насамперед, за рахунок збільшення експортних цін. Також експортовано рекордні обсяги кукурудзи – 21,4 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також