Новини / Рослинництво     25 березня 2022 14:33

Українські аграрії вже посіяли 150 тисяч гектарів ярових культур

На Херсонщині, Одещині, Миколаївщині, незважаючи ні на що, під українськими прапорами посівна розпочалася

Станом на 24 березня аграрії вже посіяли 150 тис.га ярових культур. Основні культури які зараз засіваються – це кукурудза соя, сонях, просо, гречка, овес та цукровий буряк. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України на своїй сторінці у Facebook.

“Вже бачимо, що на Херсонщині , Одещині, Миколаївщині, незважаючи ні на що, під українськими прапорами посівна розпочалася”- зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, з огляду на ситуацію в країні, очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур, а саме соняшнику та кукурудзи, натомість збільшаться площі посівів простіших у виробництві культур, але важливих з точки зору продовольчої безпеки. Насамперед це посіви гороху, ячменю та вівса.

Читайте також: На Вінниччині будують нові силоси

“Ці культури раніше були нішевими, але вони простіші з точки зору технології, тим не менш, є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур – до культур продовольчих, для внутрішнього споживання”, – пояснив Висоцький.

Через повномасштабне вторгнення площі посівів в Україні можуть зменшитися на 30%, що негативно відобразиться на продовольчій безпеці країн, які імпортували українську аграрну продукцію, наголошує Висоцький.

Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.

У Мінагро нагадали, що Україна на сьогодні має достатньо запасів пшениці, олії, кукурудзи для забезпечення продовольчої безпеки країни на найближчий рік.

Читайте також: Агрофірми Астарти працюють у цілодобовому режимі. Фото

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також