
Майже 3,7 млн га озимих культур вже посіяли аграрії по всіх регіонах України. Зокрема за попередній тиждень посіяно 680 тис. га озимих зернових.
Зауважується, що сівбу озимих зернових культур проведено на площі 2 583 тис. га, з яких пшениці посіяно 2 352 тис. га, ячменю — 171 тис. га, жита — 60 тис. га.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Найбільше озимих зернових культур посіяли аграрії Сумщини – 97% до прогнозу. Водночас лідером із сівби пшениці є Дніпропетровщина (271,3 тис. га), ячменю — Миколаївщина (25 тис. га), жита — Волинь (13 тис. га).
Сільгосптоваровиробники всіх областей України завершують сівбу озимого ріпаку, якого посіяно 1 111 тис. га. Найбільше — на Дніпропетровщині (117,3 тис. га) та Одещині (103,6 тис. га).
За минулий тиждень посіяно 24 тис. га озимого ріпаку.

Нагадаємо, оптимальні строки для сівби озимих зернових культур у більшості областей України закінчилися за багаторічними кліматичними показниками.
Аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).
Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.
Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.
Таке співвідношення в цілому відповідає аграрній практиці в Україні, де щорічно до 20% сільськогосподарських виробників не беруть участь у сівбі озимих культур.
Структура озимих культур може зазнати змін. Зокрема, підприємства скоротять частку пшениці та ячменю, але збільшать площі під озимий ріпак.
Загалом посівні площі під озимими культурами можуть збільшитися на 0,5 млн га або на 8% порівняно з минулим сезоном. ключовим фактором розширення посівних площ залишається ріпак, посіви під ним можуть збільшитися майже на 40% до рекордних 1,9 млн га.
У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду.
Анна Лиса