Новини / Фінанси     28 лютого 2019 07:21

Мед, насіння і вантажівка: Уряд розширює підтримку фермерів

Уряд доповнив перелік субсидій та компенсацій, якими можуть скористатися фермери у 2019 р. Зокрема на 20 тис. збільшив суму компенсації на насіння, додав бджолярів у список кооперативів, які одержуватимуть підтримку, а також ввів виплату 70% вартості техніки для транспортування продукції.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Постановою КМУ № 126 від 30 січня  2019 р. внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для надання фінансової підтримки фермерським господарствам.

Читайте: Два міністерства, науковці й профільні асоціації шукають альтернативні назви для коньяку, шампанського і хересу

Які нові можливості з’явилися у зв’язку з цим у фермерів і сільськогосподарських кооперативів?

Фермери:

  • фермерські господарства (крім новостворених) можуть отримати бюджетну субсидію на 1 га оброблюваної землі у розмірі 12 тис. грн на одного члена господарства. Максимальна сума –  40 тис. грн на господарство;
  • голова фермерського господарства віком не більше 35 років може отримати таку субсидію у максимальному обсязі;.
  • фермери можуть отримати компенсацію вартості насіння сільгоспкультур українського виробництва на суму до 80 тис. грн (було 60 тис. грн);
  • голова сімейного фермерського господарства, як застрахована особа, може отримувати допомогу, яка полягатиме в доплаті до єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування за окремим встановленим Урядом порядком.

Кооперативи:

  • кооперативи із заготівлі та переробки продукції бджільництва тепер також можуть отримувати фінансову допомогу;
  • можуть скористатися відшкодуванням 70% вартості придбаного не тільки вітчизняного обладнання, а й техніки для транспортування сільгосппродукції.

Повний текст постанови читайте тут.

Landlord раніше повідомляв про те, що заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета закликав фермерів користуватися держкомпенсаціями і купувати всю необхідну техніку до нового сезону.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також