Новини    03 жовтня 2022 15:48

Україна вийшла на довоєнний рівень експорту зернових

Марчук вважає, що усі сторони мають зробити усе для продовження угоди

Україна вийшла на довоєнні показники експорту зернових та олійних культур. У вересні Україна експортувала портами та альтернативними шляхами 6,9 млн т аграрної продукції. Про це під час брифінгу, сьогодні  3 жовтня, заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, інформує Landlord.

“Хотілося б підтвердити ефективність і правильність рішення, коли ми укладали “зернові угоди” з нашими партнерами з Туреччини,  Організації Об’єднаних Націй.  Ми побачили досить хорошу динаміку в серпні, але в вересні ця цифра нас здивувала. Для порівняння великими портами Одеси, в серпні ми експортували 1, 7 млн, у вересні – 3,8 млн.  Якщо взяти до прикладу наші альтернативні шляхи, про які ми зазвичай говоримо, то ми маємо за вересень цифру  6,9 млн тонн експорту. Тобто ми вийшли на довоєнний період експорту”, – заявив Марчук.

Він наголосив, що 19 листопада спливає 100 днів підписаної угоди. Марчук вважає, що усі сторони мають зробити усе для продовження угоди: “Важливо, щоб не зменшилася інтенсивність… Нам важливо, щоб продовжував працювати “зерновий коридор” взимку, влітку та навесні”.

Марчук зазначив, що головним завданням угоди було – наростити експорт, що і відбулося.

Нагадаємо, Україна закликала ЄС підтримати плани переробити екстрені шляхи експорту зерна на постійні. Для цього потрібно інвестувати мінімум у п’ять терміналів на кордоні, та в олієпровод, яким в ЄС буде йти соняшникова олія.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...