Новини / Політика     17 березня 2023 10:10

Україна впроваджує національну систему контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів


Україна, як кандидат на вступ до Європейського Союзу, впроваджує національну систему контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, еквівалентну системі Rapid Alert System for Food and Feed (RASFF), яка діє в ЄС та базується на важливому принципі забезпечення контролю “від лану до столу”.

Про це повідомила Держпродспоживслужба України.

Зазначається, що впровадження такої системи відбувається з метою належного та ефективного здійснення моніторингу будь-яких ризиків, пов’язаних із захистом здоров’я та безпечністю харчових продуктів та кормів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У разі надходження повідомлення RASFF Держпродспоживслужба негайно інформує територіальні органи Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, міжрегіональні головні управління Держпродспоживслужби на кордоні та Державну фіскальну службу”, – ідеться у повідомленні.

Якщо небезпечні харчові продукти або корми, зазначені в інформаційному повідомлені RASFF, ввезені на митну територію України та введені в обіг, то оператор ринку (імпортер) здійснює відкликання таких продуктів та вживає заходів щодо повернення їх до країни-експортера або утилізації на території України відповідно до чинного законодавства, про що інформує Держпродспоживслужбу.

Нагадаємо, міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі.

Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща теж запровадила перевірки якості українського зерна.

У Європі офіційно схвалили якість української малини, лохини та чорниці. Держпродспоживслужба успішно подолала останній етап перевірок та офіційно пройшла місію.

Єврокомісія також підтвердила високу якість українського молока.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також