Новини / Інвестиції / Логістика     02 червня 2023 11:05

Україна та Молдова побудують міст через Дністер


Уряд підтримав проєкт угоди про будівництво прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

“Схвалено проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів та Урядом Республіки Молдова про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць”, – зазначив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У 2021 році президенти України та Молдови обговорили питання будівництва нового транскордонного мосту через Дністер. У тому ж році Державне агентство автомобільних доріг (зараз – Агентство відновлення) оголосило про закупівлю робіт з будівництва прикордонного мостового переходу через річку Дністер в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.

Мостовий перехід через Дністер передбачав будівництво двох підходів: 1,6 км з українського та 5 км – з молдовського боку. Штучна споруда мала забезпечити з’їзд на українську дорогу Т-02–02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань та молдовську М-2.

Нагадаємо, Молдова реконструює дві ділянки залізниці, що дасть змогу збільшити транзит товарів із України до ЄС. У межах проєкту передбачається спочатку відремонтувати ділянку залізниці на півночі Молдови від Велчинця до Унгена, а потім на півдні — від Кишинева до Каїнар.

Наприкінці березня  розпочав роботу додатковий прикордонний перехід між Україною та Молдовою – Березине–Басарабяска (Серпневе-1-Басарабяска). З 25 березня 2023 року є можливість транспортувати експортні/транзитні вантажі в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт за значно коротшим маршрутом. Так, зазначений перехід є альтернативою транзитним маршрутам через прикордонні переходи з Сокиряни–Окниця та Могилів-Подільский – Велчинець.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також