Новини / Логістика     13 квітня 2022 12:47

Україна розширить експорт агропродукції за сприяння Уряду Литви

Литва відгукнулася на заклик України щодо протистояння російській навалі та продовжує надавати підтримку Україні у військовій, політичній, економічній та гуманітарній сферах.

10 квітня на виконання попередніх двосторонніх домовленостей відбувся візит Міністра сільського господарства Литовської Республіки Кестутіса Навікаса до Києва з метою зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським, повідомляє пресслужба Кабміну.

Микола Сольський висловив велику вдячність від усього українського народу за всебічну допомогу, яку надає Литовська Республіка з перших днів російської агресії в Україні, зокрема щодо підтримки агропромислового сектору нашої держави.

“Литва відгукнулася на заклик керівництва нашої держави щодо протистояння російській навалі та продовжує надавати підтримку Україні у військовій, політичній, економічній, гуманітарній сферах, що важко переоцінити”, – зазначив міністр.

Своєю чергою, Міністр сільського господарства Литовської Республіки зазначив, що в планах Уряду і надалі надавати всебічну підтримку Україні, зокрема у сфері, за яку він відповідає особисто.

Основною темою зустрічі українського та литовського міністрів було використання логістичних можливостей Литовської Республіки для експорту українських зернових на традиційні ринки збуту української аграрної продукції в Африці, Азії, Близькому Сході.

Навікас зазначив, що нині транспортне відомство Литви опрацьовує питання відправлення найближчим часом тестового потяга з України об’ємом 2000 тонн, що є вочевидь недостатнім, натомість стане першим кроком для реалізації глобального проекту.

Читайте також: Молдова спростила митне оформлення продукції з України

Литовською стороною також було висловлено запевнення у наданні всебічної підтримки Україні щодо її євроінтеграційних прагнень. У цьому контексті Міністр Кестутіса Навікас наголосив, що він особисто буде сприяти проведенню консультацій з європейськими колегами щодо надання методичної допомоги у пришвидшеному проходженні необхідних процедур для вступу України в ЄС, зокрема у сфері сільського господарства.

Нагадаємо, щоб збільшити пропускну можливість для експорту української аграрної продукції, Польща планує побудувати “сухий порт” на кордоні з Україною.

Раніше країни Балтії та Польща закликали ЄС заборонити перевезення вантажів РФ. 

Раніше Landlord повідомляв, що агровиробники вже отримали 1,7 млрд грн кредитів для посівної кампанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також