Новини / Логістика     05 квітня 2022 15:37

Молдова спростила митне оформлення продукції з України

Представлені українськими експортерами копії сертифікатів про походження товарів СТ-1, видані уповноваженими органами України, мають таку ж силу, як і їх оригінали.

Комісія з надзвичайних ситуацій Республіки Молдова встановила спрощену процедуру митного оформлення документів для спрощення експортних поставок з України. Відповідне рішення прийняте на час дії в Республіці Молдова надзвичайного стану, запровадженого 24 лютого 2022 р. терміном на 60 днів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

“Представлені українськими експортерами копії сертифікатів про походження товарів СТ-1, видані уповноваженими органами України, мають таку ж силу, як і їх оригінали. У цьому випадку митним органам Республіки Молдова має бути подана Декларація про зобов’язання представити оригінали сертифікатів походження товарів за формою СТ-1 після завершення надзвичайного стану”, — йдеться у повідомленні.

Зі зразками декларації можна ознайомитись за посиланням.

У відомстві зауважили, що у разі виникнення проблем із застосуванням електронних копій сертифікатів про походження товарів СТ-1 при митному оформленні вантажів у Республіці Молдова невідкладно інформувати Мінекономіки.

Нагадаємо, у березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш ніж втричі. Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції, водночас обсяг експорту низки товарів з глибоким переробленням практично не змінився у порівнянні з довоєнним часом.

Міністерство інфраструктури працює над тим, аби переорієнтувати експорт агропродукції на залізницю.

Також стало відомо, що Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також