Новини / Трейдинг     07 червня 2020 11:45

Україна посіла друге місце серед експортерів органічних продуктів до ЄС

За рік український експорт зріс на 27%. Основу постачань органічної продукції у ЄС забезпечило зерно, олійні і фрукти

Україна займає друге місце серед 123-ох країн-постачальників продуктів органічного походження у ЄС з часткою у 10%. Про йдеться у звіті Європейської комісії «Імпорт органічних сільськогосподарських продуктів ЄС: основні події в 2019 році»(EU imports of organic agri-food products: key developments in 2019), який було опубліковано у середині поточного тижня.

У звіті зазначено, що загалом у 2019 ЄС імпортував 3,24 млн т органічних сільськогосподарських продуктів, що складає близько 2% від загального обсягу ввезення продовольства в ЄС. При цьому підкреслено, що на 54% у натуральному вираженні імпорт складався з commodity (у значенні біржовий товар) – зернових, сирих рослинних олій, цукру, сухого молока і вершкового масла. Інші сировинні аграрні продукти (м’ясо, фрукти, овочі, йогурт і мед) становили 38% обсягу імпорту.

Серед країн-постачальників лідирує Китай з часткою у 13%, на другому місці Україна – 10%. Далі країни розташувались так: Домініканська Республіка (10%), Еквадор (9%), Перу (7%), Туреччина (7%), Індія (5%), Колумбія (3%), Казахстан (3%) і Бразилія (2%).

Імпорт з Китаю включає в основному органічні макухи, в той час як Еквадор, Домініканська Республіка і Перу головним чином експортують органічні тропічні фрукти, горіхи і спеції. Україна, Туреччина і Казахстан є постачальниками органічного зерна, а Бразилія і Колумбія – цукру.

Читайте: Поєднання власного шляху розвитку з відчуттям потреб клієнтів – компанія ЕРІДОН 

Найбільшими покупцями є Нідерланди (32% за обсягом), Німеччина (13%), Великобританія (12%) і Бельгія (11%).

Наголошується, що commodity і первинні продукти мають більш низьку вартість у порівняннях з продуктами переробки. Частка переробки складає лише 6% у фізичному обсязі, проте у вартісному виразі – близько 11%.

У свою чергу, міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило інформацію про те, що експорт органічних продуктів з України до ЄС збільшився у 2019 році на 27% – 337,9 тис тон. Україна посідає перше місце серед постачальників органічного зерна. За олійними культурами, окрім сої,  ми поступаємось Туреччини), а за постачанням сої Україна – четверта. Головним досягненням минулого року можна вважати третє місце серед постачальників до ЄС органічних фруктів з часткою у 11%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що імпорт насіння ріпаку у ЄС у 2020 році зросте до 5 млн тон.

.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також