Новини / Рослинництво     05 червня 2020 14:45

Імпорт насіння ріпаку у ЄС у 2020 році зросте до 5 млн тон

Європейський Союз підвищив попередній проноз імпорту ріпаку у поточному році одразу на 300 тис тон

Імпорт насіння ріпаку у ЄС у 2020 році зросте до 5 млн тон. Такі дані оприлюднила Єврокомісія. У порівнянні з попереднім прогнозом, який було зроблено на початку травня, оцінка імпорту підвищена на 300 тис тон. А загалом, у порівнянні з попереднім прогнозом початку року, цифра зросла вже на 1 млн тон.

Це пояснюється очікуваним зниженням вирощування ріпаку у ЄС і Великій Британії на 800 тис т – до 15,6 млн т внаслідок скорочення площ під цією культурою та погодних чинників. Поряд з тим, знижено також і прогноз внутрішнього споживання насіння ріпаку в Євросоюзі – із 21,4 млн т – до 20,4 млн т. Відповідно, поки що зарано стверджувати, що попит на цю культура та ціна за 1 т відчутно зросте.

Читайте: Виробництво зерна у 2020 році складе рекордні 2,8 млрд тон 

Імпорт насіння ріпаку до ЄС (включно із Великобританією) із початку 2019/2020 маркетингового року зріс на 43% – до 5,59 млн т. Водночас було незначно підвищено прогноз врожаю сої. Очікується, що європейські фермери зберуть 17,8 млн т цієї культури. При цьому прогноз імпорту соєвих бобів становить 14,9 млн т.
Поряд з тим, за даними ЄК, відчутно знижуються темпи імпорту ріпакової олії до країн Євросоюзу. Минулого тижня ці обсяги становили на 15% менше, аніж попереднього, і в середньому на 11% нижче, аніж за попередні чотири тижні.
До речі, в Україні зміниться регіон-лідер за валовим виробництвом насіння ріпаку. Після трьох років лідерства за цим показником, Одеська область поступиться Дніпропетровський. Причини очевидні – катастрофічна посуха на Одещині, що спричинила масову загибель сходів озимих культур. В результаті прогнозований врожай ріпаку на Одещині знизиться до 200-230 тис т, в той час як на Дніпропетровщині очікують зібрати до 300 тис тон насіння цієї культури.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що тіньовий обробіток землі в Україні сягає 40%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також