Новини / Політика     17 вересня 2022 14:52

Україна підтримає транзит російського аміаку лише в обмін на полонених

Москва повинна повернути українських військовополонених, у Кремлі - проти

Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримає ідею відновлення експорту російського аміаку через Україну, лише якщо Москва поверне українських військовополонених. Про це він повідомив в інтерв’ю Reuters.

“Я проти поставок аміаку з РФ через нашу територію. Я б робив це тільки в обмін на наших полонених. Це я пропонував ООН”, – сказав очільник держави.

Зеленський наголосив, що під час контрнаступу українських сил на Харківщині в полон потрапили “сотні російських військових”, водночас Росія має більше українських військовополонених, ніж Україна – російських.

Водночас прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков відкинув цю ідею.

Довідка. За даними дослідницької компанії ICIS, до вторгнення в Україну Росія постачала морем 20% його світових вантажів. Тож це рішення має допомогти зменшити глобальний дефіцит добрив.

Нагадаємо, Financial Times із посиланням на джерела повідомила, що ООН домовляється з Україною та РФ про відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті – Одеса”. Аміак є ключовим компонентом добрив.

Раніше в Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента Росії Володимира Путіна на «зернову угоду». В ООН наполягають – угода працює так, як передбачалося. 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що Росію “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також