Новини / Логістика / Політика / Фінанси     14 вересня 2022 13:33

ООН хоче домовитися з Україною про експорт російського аміаку – Financial Times


В Організації Об’єднаних Націй ведуть перемовини з Україною та Росією щодо відновлення роботи важливого каналу постачання добрив – аміакопроводу Тольятті-Одеса.

Аміакопровід був зупинений 24 лютого, у день вторгнення Росії в Україну, повідомляє видання Financial Times.

Відновлення роботи аміакопроводу дозволить почати експорт російського аміаку до Європи. Аміак – основний інгредієнт у виробництві нітратних добрив. Експортувати його планується через українські порти.

“Переговори просуваються у правильному напрямку, усі сторони на кожному рівні докладають усіх зусиль, щоб забезпечити позитивний результат”, – прокоментувала перебіг переговорів Ребека Грінспан.

Грінспан додала, що досягнути домовленості між трьома сторонами потрібно терміново; дефіцит добрив може спровокувати глобальну продовольчу кризу. Україна, попередньо, висуває умову відновлення роботи морського торговельного порту в Миколаєві.

Якщо буде підписано цю угоду, Росія зможе експортувати близько 2 млн тонн аміаку на рік. Це в сумі принесе країні-агресору 2,4 млрд доларів США, якщо орієнтуватися на поточні ціни.

Раніше в Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента Росії Володимира Путіна на «зернову угоду». В ООН наполягають – угода працює так, як передбачалося.

Нагадаємо, що 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що Росію “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також