Новини / Аналітика     01 листопада 2023 16:47

Україна не може впоратися з експортом ріпаку

В Україні зосереджені обсяги ріпаку на рівні 500 тис. т. Водночас продавці не спішать реалізовувати олійну, можуть відкладати продажі до грудня в очікуванні вищих цін

Станом на 30 жовтня Україна експортувала 424 тис. т ріпаку. Однак відстає від законтрактованих обсягів через складнощі з логістикою, зауважили в аналітичному центрі сільгоспкооперативу “ПУСК”, створеного у межах ВАР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна не встигає поставляти законтрактовані обсяги ріпаку через логістику: деякі аграрії не отримали вчасно вагони. Через постачання кукурудзи до Румунії виникли черги і затримки вагонів. До того ж, активізувалася робота одеських портів — і вагонів не вистачає. Ліквідність на ринку невисока, умовні ціни на базисі СРТ морські порти становлять 14000-14500 грн/т. Слід зазначити, що здебільшого ріпак експортується авто- та залізничними шляхами до Чехії та Прибалтики, а не морем, — зазначають аналітики.

В Україні зосереджені обсяги ріпаку на рівні 500 тис. т. Водночас продавці не спішать реалізовувати олійну, можуть відкладати продажі до грудня в очікуванні вищих цін.

На ріпак зростає попит на внутрішньому ринку з боку переробників. Зокрема наразі активний попит на ріпак з боку переробників, оскільки на листопад близько 60 тис. т ріпакової олії продано в Китай.

Закупівельні ціни знаходяться в діапазоні 12900-13200 грн/т. Очікуємо невелику тенденцію до зростання — плюс 200-300 грн/т у найближчі два тижні. Як уже йшлося, зростає попит з боку переробників та експортерів, — пояснили фахівці.

За даними Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів, азійський гігант придбав близько 5,1 мільйона тонн олійних культур, хоча у січні він прогнозувався в межах 2,5 млн т, повідомляє The Western Producer.

Ціни на ріпак знизились на 40€ за останні два тижні через насиченість ринку Європи ріпаком, інформують аналітики  SPIKE BROKERS.

У 2023 році значне нарощування переробки насіння ріпаку стало сприятливим для зростання експорту олії ріпакової у липні-серпні 2023/24 МР.

Цього року виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, становлячи 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку.

Ціна на ріпак знизилася, попри гарну маржинальність. Водночас експерти зазначають, що це лише ситуативний момент, ціни не будуть такими низькими.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі