Новини    16 січня 2023 16:39

Україна має змогу замінити 10 млрд кубометрів російського блакитного палива біогазом — думка

Потрібне сприяння для переходу до циркулярної економіки на державному рівні

Україна може замінити біогазом 10 млрд кубометрів природного газу, які щорічно отримуємо від ворога — росії, розповів голова Української асоціація Енергосервісних компаній Олексій Корчміт на ІІІ Міжнародній конференції @Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?”, передає latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Мовиться про біогаз із посліду та дигестат, як ще один продукт виробництва біогазу, за допомогою якого можна підвищувати показники родючості ґрунту.

Тут знов-таки поєднуються питання економіки, бізнесу, а також декарбонізаціі. Але простими гаслами справу не зрушиш. Коли це буде вигідно, то бізнес сам переходитиме від швидких прибутків до далекоглядних. Потрібне сприяння для переходу до циркулярної економіки на державному рівні, — зазначив Корчміт.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Фахівець також зауважив, що за 30 років у 22 рази зменшилися обсяги внесення органічних добрив, що позначилось на родючості ґрунту.

ДовідкаПотенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд кубм на рікщо відповідає 25%
внутрішнього споживання газуВисоко оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціаціяЗа їх повідомленнями,
біометан має суттєву перевагу стосовно біогазуТакож він може використовуватися як повний аналог
природного газуПодібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника  з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.

“Чернігівгаз” видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу “Галс Агро”. Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.

2 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”. Це дозволило постачати біометан в мережі.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни ЄвропиЗокрема закон встановлює термінологію та фізикохімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...