Новини / Політика     15 лютого 2019 14:12

У ВР внесли законопроект про повернення відшкодування ПДВ для експортерів сої та ріпаку

Народний депутат Максим Поляков вніс у парламент законопроект, в якому пропонує повністю скасувати 63-й пункт Податкового кодексу про припинення оподаткування експортерів сої і ріпаку. Та відповідно – відновити відшкодування ПДВ фермерам.

Текст документу опублікований на сайті Верховної Ради та наразі опрацьовується в комітеті.

За його словами, ті норми Податкового кодексу, що чинні зараз, суперечать Конституції  України, відповідно до якої держава повинна забезпечити захист конкуренції в підприємницькій діяльності.

Читайте: Соєві правки: як це вдарило по аграрному бізнесу

Адже згідно з новими правками, прийнятими в травні 2018-го, від оподаткування звільняються фермери-виробники, які вирощують на власних чи орендованих землях сою, ріпак чи насіння свиріпи. На думку Максима Полякова, такі правки є дискримінаційними. Адже фермери, які вирощують товар та продають його фактично за низькими цінами не отримують жодної підтримки від держави. Тоді як експортери, які продають продукцію за кордон, мають право на відшкодування ПДВ.

«Виникла ситуація, коли при експорті одного і того ж товару одні платники ПДВ (здебільшого це великі виробники олійних культур) будуть отримувати його бюджетне відшкодування, а інші – ні», – пояснює депутат.

У Європейській Бізнес Асоціації відзначають, що продовження дії цих правок матиме суттєві негативні наслідки для фермерів та української економіки вцілому. Наприклад, це може призвести до збільшення тіньового ринку зерна в Україні та зменшити надходження в держбюджет; скорочення посівних площ під ріпаком та соєю; виведення із сівозміни ріпака та сої, що загрожує поступовим виснаженням ґрунтів та взагалі – втрата позицій на ринку ЄС і світу.

Як раніше повідомляв Landlord, за перші 4 місяці 2018–2019 МР в Україні вироблено 73,5 тис. тонн соєвої олії, що стало рекордним показником для цього періоду: на 19,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також