Новини    26 березня 2018 14:57

У Верховній Раді рекомендують запустити механізм позасудового вирішення фінансових спорів


Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект №8055 про установу фінансового омбудсмена. Про це повідомляє прес-служба парламенту.  Документом передбачається впровадження механізму альтернативного (позасудового) вирішення спорів, що виникають у споживачів фінансових послуг із надавачами фінансових послуг, який сприятиме підвищенню довіри споживачів до фінансового ринку.

«Сьогодні жодна установа не захищає ефективно права та законні інтереси споживачів фінансових послуг у разі виникнення суперечок з фінансовими установами. На жаль, повноваження більшості державних і недержавних органів в Україні обмежуються тільки розглядом звернень громадян, але не вирішенням спорів по суті. Більше того, за даними досліджень 45% споживачів взагалі не знають, куди звертатись у випадку виникнення конфліктних ситуацій з фінансовими установами», – йдеться у повідомленні.

Члени комітету впевнені, що прийняття законопроекту є критично важливим для відновлення довіри до фінансового ринку та його подальшого зростання.

«Проектом пропонується визначити правові засади створення та організації діяльності установи фінансового омбудсмена, принципи її діяльності, компетенція установи, повноваження та вимоги до фінансового омбудсмена та уповноважених осіб, порядок вирішення спорів між споживачами і надавачами фінансових послуг та виконання рішень за результатами розгляду, порядок фінансування установи, а також основні засади співпраці установи з державними органами та органами місцевого самоврядування», – зазначають у Верховній Раді.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...