Новини / Ринок землі     16 травня 2018 09:11

У Верховній Раді планують провести «аграрний день» по земельним законопроектам


З проханням щодо проведення «аграрного дня» наступного пленарного тижня – з 22 по 24 травня, звернувся заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Олександр Бакуменко до голови парламенту Андрія Парубія. Про це заступник агрокомітету написав у своїй сторінці Facebook.

Олександр Бакуменко пропонує включити єдиним блоком у першу десятку порядку денного 5 аграрних законопроектів (№ 7118, № 7118-1, № 8121, № 6049-д, № 7060). Всі вони стосуються проведення земельної реформи.

«Ці законопроекти є дуже важливі для аграріїв, тому закликав колег їх підтримати. Відповідні листи з проханням підтримки були надіслані до всіх керівників депутатських фракцій і груп», – написав він.

Зазначені проекти Законів стосуються питань щодо:

  • передачі сільським, селищним, міським радам об’єднаних територіальних громад повноважень з розпорядження землями державної власності в межах їх території;
  • врегулювання питань забезпечення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств;
  • визначення ефективного механізму використання масивів земель сільськогосподарського призначення;
  • спрощення процедури доступу громадян до земельних ресурсів, які виявили бажання створити або розширити сімейне фермерське господарство.

Читайте також