Новини    17 жовтня 2022 21:02

У вересні Україна встановила рекорд з експорту молочки

Зокрема експорт масла за перший осінній місяць склав майже 2 тис. т — на $11,3 млн

Виторг від експорту молочних продуктів з України у вересні склав $35,9 млн, що на 9,2% більше, ніж у серпні, та майже у 2,5 раза більше, ніж у вересні минулого року. Про це повідомила Асоціація виробників молока в коментарі “НВ Бізнес”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі це — рекордні значення для галузі. Основною експортною категорією залишається сухе молоко — його обсяги продажу за межі країни склали 4,9 тис. т на суму $15,8 млн.

Експорт масла за перший осінній місяць склав майже 2 тис. т — на $11,3 млн, молока та вершків незбираних — 2,65 тис. т на $1,37 млн, експорт сироватки — 1,96 тис. т.

У вересні порівняно з серпнем пожвавилися сировари та наростили експорт на 8,9% в натуральному обсязі — до 1,1 тис. т і на 3,7% в грошовому — до $5,08 млн. Водночас імпорт сиру порівняно з останнім місяцем літа скоротився на 21% в натуральному виразі — до 2,5 тис. т і на 23,4% в грошовому — до $13 млн.

Найменше в структурі молочного експорту прийшлося на кисломолочну продукцію — 0,327 тис. т.

Водночас імпорт молочної продукції зменшився порівняно з серпнем на 19% — до $16,3 млн, що в асоціації пояснюють девальвацією гривні.

Нагадаємо, в Україні продовжують зростати ціни на найпопулярніші продукти. Слідом за тепличними огірками та помідорами, подорожчати мають яйця та молочні продукти.

Згідно з даними експертно-аналітичної служби Спілки молочних підприємств України, наприкінці літа логістика експорту молочних продуктів в цілому налагодилася.

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...