Новини    12 липня 2022 17:48

У цьому році Україна зможе зібрати близько 18 млн тонн пшениці

Середня врожайність пшениці на підконтрольних Україні територіях складатиме 4,14 т/га.

Загальна збиральна площа на підконтрольних і непідконтрольних територіях може становити 5,74 млн га. Такі дані під час The Trend and Hedge Club навів аналітик Argus Media Олексій Єрьомін, передає Latifundist.

Виходячи з тої інформації, яку зібрали по “пшеничних регіонах”, та враховуючи методологію кроп-туру: середня врожайність пшениці на підконтрольних Україні територіях складатиме 4,14 т/га.

На підконтрольних територіях Україна в 2022 р. може зібрати з площі 4,4 млн га близько 18,1 млн т пшениці.

Водночас на непідконтрольних територіях теж буде проходити збиральна кампанія. За гіпотетичним прогнозом, там може бути зібрано близько 3,7 млн т пшениці з середньою врожайністю 2,8 т/га. Для порівняння, п’ятирічна середня врожайність у минулі роки в цих 5 областях складала 3,5 т/га. Тобто ті 4 млн т пшениці — це той обсяг, який може увійти до балансу росії в цьому році.

Прогнози Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо збирання пшениці більш оптимістичні з точку зори збиральних площ.

Разом з тим, якщо об’єднати прогнози щодо підконтрольних та тимчасово окупованих територій, то сумарний прогноз буде близький до прогнозу USDA. Виглядає так, що у звіті USDA включені всі площі, які є в Україні (звичайно, також дисконтовані) — навіть ті, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...