Новини / Рослинництво     01 квітня 2019 16:27

Циклон Ідай: продовольча безпека Мозамбіку опинилася під загрозою

Величезні площі орних земель у Мозамбіку затоплено напередодні збору врожаю кукурудзи та сорго внаслідок дії циклону Ідай. Катастрофічна повінь зруйнувала зерносховища із зерном, що призначалося для виробництва продовольства та посадки. Фермери потребують негайної допомоги.

Про це повідомляє ФАО.

Масштаби катастрофи

Мозамбік – країна, в якій 80% населення залежать від сільського господарства, – постраждала від  тропічного циклону Ідай такою мірою, що життя і засоби до існування фермерів та рибалок, опинилися під загрозою. Велика частина втрат очікується у провінціях Мозамбіку Маніці і Софале, на які зазвичай припадає близько 25 % національного виробництва зернових.

Читайте: Катастрофічна повінь у США: вода поглинає урожай американських фермерів

Катастрофічна повінь затопила поля з посівами кукурудзи та сорго, збір урожаю на яких мав відбуватися у квітні – травні, а також  зруйнувала багато зерносховищ, в яких містилися запаси кукурудзи, маніоки і бобових, що призначалися як для виробництва продовольства, так і для посадки. На країну може очікувати гострий дефіцит продовольства.

Порятунок тваринництва

У зв’язку з цим ФАО і партнери планують протягом наступних трьох місяців надати $19 млн допомоги найбільш постраждалим на відновлення місцевого виробництва продуктів харчування, підтримку тваринництва і рибальських громад. Наразі найбільш терміново фермери потребують порятунку домашньої худоби, яка вижила і на яку вони покладають надії як на джерело продовольства і доходів.

ФАО планує допомогти із евакуацією тварин і забезпеченням ветеринарними службами і кормами. Вартість порятунку однієї корови від голоду і хвороб становить лише близько 50 доларів, а купівля нової тварини – до 600 доларів.

Коли зійде вода, можна буде точніше оцінити збитки і потребу в допомозі для домогосподарств у сільській місцевості Мозамбіку – ФАО

Порятунок землеробства

Розміри збитків зможуть підрахувати, коли спаде вода. Коли експерти ФАО визначать, як і яку площу земель можна відновити, Організація в терміновому порядку закупить насіння, щоб фермери могли провести другий посівний сезон, який починається у квітні. ФАО і партнери також допоможуть фермерам підготуватися до головного сільськогосподарського сезону у вересні, який матиме вирішальне значення з точки зору продовольчої безпеки країни наступного року.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Південному Судані через посуху, військові конфлікти та неврожай у продовольчій небезпеці влітку 2019-го можуть опинитися 7 млн населення. Країні не вистачає зернових та першочергових продуктів харчування.

Фото на заставці: ruspekh.ru

Читайте також

Матеріали по темі