Новини / Аналітика     12 червня 2019 16:36

У сільському господарстві працює 108 млн дітей. Сьогодні Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Понад 150 млн дітей у всьому світі позбавлені дитинства через використання дитячої праці. Із них 70% працюють у сільському господарстві. Щоб це подолати, необхідно ліквідувати першопричини дитячої праці – низькі доходи сімей та бідність домогосподарств.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Із 152 млн дітей, задіяних у дитячій праці в усьому світі, понад 70%, або 108 млн дівчаток і хлопчиків віком від 5 до 17 років, працюють у сільському господарстві, лісовому господарстві, рибальстві або аквакультурі. З 2012 р. кількість дітей, задіяних в агровиробництві, збільшилася на 10 млн.

Читайте: Нобель для їжі: Всесвітню продовольчу премію 2019 отримав овочівник із Нідерландів

Причини використання дитячої праці

Ключовими факторами, які сприяють дитячій праці в сільській місцевості, вважають:

  • низькі доходи сімей та бідність домогосподарств,
  • брак альтернатив для існування, поганий доступ до освіти;
  • обмежене застосування трудового законодавства.

Чим допомога дітей у сільському господарстві відрізняється від дитячої праці

Щоб по-справжньому вирішити проблему дитячої праці, необхідно розуміти, що не всяка робота в сільському господарстві, яку виконують діти, вважається дитячою працею. Деякі види діяльності допомагають дітям отримувати цінні господарські навички і набути досвіду, яким вони скористаються, подорослішавши; дозволяють їм освоюватися в суспільстві і зберігати традиції, що сприяє їх виживанню і продовольчій безпеці.

Такі ситуації міжнародним правом беруться до уваги за умови, що завдання для дітей відповідають певним важливим правилам. Дитина, яка допомагає в господарстві, має бути не молодше 13 років (або 12 років – у деяких країнах, що розвиваються), протягом тижня вона повинна бути зайнята обмежену кількість часу і тільки на безпечних роботах; крім того, дитина повинна відвідувати школу.

Крім цього, після досягнення дитиною встановленого законом мінімального дозволеного для роботи віку, а це зазвичай 14 або 15 років, вона має право працювати, але однак не в умовах, які вважаються небезпечними.

Для дуже багатьох дітей робота в сільському господарстві виходить за рамки безпеки і благополуччя і перетинає межу, що відокремлює її від дитячої праці.

Наслідки використання дитячої праці

Неповнолітні працівники стикаються з цілою низкою негативних наслідків, що створюються роботою, яка виявляється занадто важкою або важкою для їхнього віку і можливостей.

  • Фізичні каліцтва, психічна або емоційна травма, крім відсутності освіти, створюють для цих дітей величезні труднощі в майбутньому.
  • Можливості зайнятися чимось іншим, щоб забезпечити себе, виявляються обмеженими, оскільки в них не було тих ресурсів, які необхідні для безпечного, здорового і гармонійного дитинства.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

12 червня проводиться Всесвітній день боротьби з дитячою працею. У зв’язку з цим сьогодні в Брюсселі пройшла міжнародна конференція «Об’єднання зусиль у зупиненні дитячої праці в сільському господарстві».

Виступаючи на ній, генеральний директор ФАО Хосе Граціано де Сілва наголосив:

«Бідність домогосподарств залишається головною причиною дитячої праці в сільському господарстві. У цьому контексті програми соціального захисту та ініціативи шкільного харчування, які пов’язують сімейних фермерів, є добрими протиотрутами проти дитячої праці».

Landlord раніше повідомляв про те, що у світі голодує 113 млн людей. ФАО назвала 8 країн з найбільшим дефіцитом продовольства

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також