Новини / Фінанси     12 червня 2019 15:17

Нобель для їжі: Всесвітню продовольчу премію 2019 отримав овочівник із Нідерландів

Лауреатом Всесвітньої продовольчої премії 2019 року став нідерландський овочівник Саймон Грот, який брав участь у розробленні та культивуванні високоврожайних сортів овочів з підвищеною стійкістю до хвороб. На церемонії нагородження, яка відбудеться 17 жовтня, Грот отримає $250 тис.

Про це повідомляє Eco-Business.

80-річний Саймон Грот (Simon Groot), чия сім’я культивує насіння протягом сотень років, є засновником насіннєвої компанії East-West Seed. Його ініціатива дозволила створити орієнтовану на дрібні господарства індустрію насіння тропічних овочів в Азії, Африці та Латинській Америці.

Читайте: Австралійський фермер виграв супермарафон у 61 рік: 875 км за 5 діб без сну

Використання насіння Саймона Грота поширилося у Філіппінах, Таїланді, Індонезії і всій Південно-Східної Азії, завдяки чому близько 200 млн фермерів поліпшили своє матеріальне становище.

У 2019 р Саймона визнано переможцем престижної премії за роль у розширенні прав і можливостей для мільйонів дрібних фермерів у понад 60 країнах, які завдяки якісному насінню змогли отримати вищі доходи у своєму бізнесі. Сам лауреат вважає, що світ може побороти голод завдяки вдосконаленню сортів овочевих та інших культур.

Грот отримає премію у розмірі $250 тис. на церемонії нагородження, яка відбудеться в американському штаті Айова 17 жовтня 2019 року.

Всесвітня продовольча премія була заснована в 1986 році для визнання тих, хто підвищує якість або доступність їжі.

Landlord раніше повідомляв про те, що на GreenTech 2019 11 червня оголосили переможців у конкурсі інновацій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також