Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у січні-березні повернув імпортерам 117 тонн агропродуктів, заражених карантинними організмами. Про це йдеться у повідомленні відомства.
За словами директора департаменту фітосанітарної безпеки Андрія Челомбітка, з початку року зафіксовано 10 випадків виявлення карантинних організмів. Загальна кількість заражених ними вантажів склала понад 117 тонн.
“Усі імпортні вантажі, які не відповідали фітосанітарному законодавству України, були повернуті до країн-експортерів – Туреччини, Сербії, Греції, Латвії та Польщі. З метою недопущення подібних випадків до вищезазначених країн надіслані ноти про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України”, – йдеться в повідомленні.
Держпродспоживслужба підкреслює, що особливу небезпеку становлять вантажі свіжих томатів та іншої плодово-овочевої продукції з Туреччини, Іспанії та Італії.
Зокрема, у турецьких томатах було виявлено південноамериканську томатну міль, у сербському соняшниковому насінні – полинолисту амброзію та алепське сорго, у польському салаті-латуку – західний квітковий трипс, у кукурудзі для попкорну із США – диплодіоз, у латвійському насінні фенхелю – полинолисту амброзію, у грецькому коріандрі – алепське сорго, у польских мандаринах походженням з Іспанії та Італії – середземноморську плодову муху.
Як повідомляв LANDLORD, у березні Держпродспоживслужба заборонила ввезення в Україну 10 тонн насіння фенхелю, засміченого карантинними бур’янами.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!