Новини / Рослинництво     06 травня 2019 09:41

У штаті Нью-Йорк заборонили хлорпірифос

Нью-Йорк до 2021 року стане першим штатом у США, в якому припинять використання хлорпірифосу. Законодавчі збори Нью-Йорка схвалили законопроект Сенату S5343 і законопроект Асамблеї A2477B щодо заборони цього пестициду.

Про це повідомляє AgroXXI.

Тайлер Сміт, науковий співробітник екологічної громадської організації Earthjustice заявив, що законодавці Нью-Йорка заборонили використання хлорпірифосу, не чекаючи відповідного рішення від адміністрації Білого дому:

«Законодавчі збори Нью-Йорка вирішили не чекати від Дональда Трампа захисту дітей від пестицидів, що завдають шкоди мозку. Це велика перемога!»

Читайте: Антибіотики в сільському господарстві можуть призвести до 10 млн смертей щороку уже у 2050-му – ФАО

Десятки досліджень доводять, що хлорпірифос може призводити до зниження IQ, розладів уваги і концентрації та інших порушень нервової системи в дітей. Проте сьогодні цей пестицид широко використовують у сільському господарстві для обробки полуниці, яблук, цитрусових, броколі.

У 2016 р. Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) дійшло висновку, що всі види використання хлорпірифосу небезпечні, але в адміністрації Дональда Трампа відмовляються заборонити пестицид, незважаючи на наукові дослідження.

Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує використання нелегальних ЗЗР і як від них вберегтися: в Україні діє проект.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також