Новини    01 червня 2023 19:53

У Шотландії мають намір збудувати підводне сховище екопалива

Проєкт "H2Shore – прибережне зберігання та розподіл водню" проведе ретельний інженерний аналіз для визначення найбільш ефективного технологічного підходу та визначення відповідного місця

У порту Абердін досліджують можливість збудувати підводне сховище водню. Порт Абердіна у партнерстві з Subsea7 отримав грант у розмірі 150 000 фунтів стерлінгів (185 тис. доларів) від шотландського уряду на дослідження доцільності зберігання водню під водою в новій Південній гавані Абердіна, пише hydrogen-central.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проєкт “H2Shore – прибережне зберігання та розподіл водню” проведе ретельний інженерний аналіз для визначення найбільш ефективного технологічного підходу та визначення відповідного місця. Крім того, в межах проєкту буде розроблено план бізнес-кейсу.

Дослідження є одним із 32 проєктів, які отримають фінансування від Hydrogen Innovation Scheme, програми, спрямованої на сприяння інноваціям у виробництві, зберіганні та розподілі відновлюваного водню.

Вимоги для розподілу та зберігання “зеленого” палива розробить консалтингова компанія з питань енергетики Xodus.

Порти відіграють ключову роль у переході на водневі технології. Ця ініціатива є однією з багатьох багатообіцяючих можливостей, які ми вивчаємо, аби позиціонувати порт Абердін в авангарді водневої економіки Шотландії, — пояснила комерційна менеджерка порту Марлен Мітчелл.

Нагадаємо, Європейський Союз видав суворі правила щодо того, що кваліфікується як відновлюваний водень згідно з його планом переходу на чисту енергію, визначаючи, як очікується, що компанії інвестуватимуть мільярди євро у заводи з виробництва водню в найближчі роки. Про це мовиться у матеріалі Wall Street Journal.

У Німеччині регіональний пасажирський оператор Bayerische Regiobahn (BRB, член французької групи Transdev) обрав компанію DB Energie як постачальника “зеленого водню” для першого в Баварії поїзда з живленням від паливних елементів.

Компанії Air Products і Mabanaft оголосили про плани збудувати в порту Гамбург перший у Німеччині великий термінал для імпорту екологічно чистого енергоресурсу.

Baltic Hub, раніше відомий як DCT Gdańsk, оголосив про початок будівництва свого третього глибоководного термінала.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...