Новини    19 лютого 2023 19:07

У порту Ізмаїл розширили можливості для проходу суден

Прохідна осадка суден на ділянці від 0-го кілометра гирла Бистре річки Дунай до 77-го кілометра Кілійського гирла становить 6,5 метра

Адміністрація “Ізмаїльського морського порту” дозволила проходити гирлом Бистре суднам з осадкою до 6,5 метра, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Так, згідно з розпорядженням порту, прохідна осадка суден на ділянці від 0-го кілометра гирла Бистре річки Дунай до 77-го кілометра Кілійського гирла становить 6,5 метра, а від 77-го кілометра до 116-го кілометра Кілійського гирла — 7 метрів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У Міністерстві зауважили, що збільшення осадки суден для проходу гирлом Бистре до вказаного рівня стало можливим завдяки ліквідації наслідків заносимості, вилученню наносів з ґрунту, усуненню перекатів та відновленню паспортних характеристик у межах акваторій морських портів України.

На початку повномасштабного вторгнення максимальна осадка становила тільки 3,9 метра.

Дунайський портовий кластер за останній рік суттєво розвинув експортну спроможність. Тільки з березня минулого року перевалка вантажів у портах “Ізмаїл”, “Рені” та “Усть-Дунайськ” зросла утричі. Загалом із них було експортовано понад 17 млн т продукції, зокрема понад 11 млн т продовольства.

Довідка. Ізмаїльський морський торговельний порт — державне підприємство у галузі морського транспорту — багатопрофільний порт, розташований в акваторії Кілійського гирла ріки Дунай. Підпорядковується Міністерству транспорту та зв’язку України. Є важливим транспортним вузлом України.

Нагадаємо, компанія-концесіонер майна Херсонського морського торгового порту ініціює створення робочої групи щодо розроблення і затвердження механізму відновлення діяльності порту після відновлення судноплавства та створення умов для безпечної роботи порту.

Деокупація Херсона відкриває можливість експорту зерна з портів Миколаєва.

У рейтингу серед морських портів України за обсягами перевалки порт Миколаїв на початок року впевнено займав друге місце, з перевалки олії — безперечний лідер.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів на Дунаї – йдеться про порт в Ізмаїлі, Рені та порт Усть-Дунайськ.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...