Новини    12 листопада 2023 14:46

У понеділок Україна та Польща проведуть переговори на кордоні щодо страйку


У понеділок, 13 листопада, українські та польські представники проведуть переговори через страйк перевізників і розблокування пунктів пропуску.

Як інформує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України,  на зустрічі будуть представники українського відомства, Міністерства інфраструктури Польщі, представники воєводств, директорату Єврокомісії з питань мобільності, посольства України в Польщі та перевізники.

На сьогодні українська сторона вже вирішила два порушені польськими колегами питання, а саме:

  • функціонування смуг для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску Ягодин – Дорогуськ;
  • оновлення функціонала системи “єЧерга”, тобто можливість замінювати водія для пустих вантажівок.

Українську сторону представлятиме заступник міністра Сергій Деркач. З боку України пролунала пропозиція запустити порожній транспорт через пункт пропуску Угринів – Долгобичув, де наявна відповідна смуга.

Нагадаємо, акції протесту почали 6 листопада поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”, повідомила Держприкордонслужба.

Раніше повідомлялося, що на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

До майже шести діб (140 годин) сягатиме на окремих пунктах пропуску час очікування на в’їзд в Україну для вантажівок. Причиною залишається страйк польських перевізників.

11 листопада на заблокованому пункті пропуску “Дорогуськ – Ягодин” у своїй вантажівці помер український водій. Трагедія сталася на паркінгу у польському місті Хелм, що неподалік від пункту пропуску.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...