Новини / Логістика     15 вересня 2022 19:08

У польському порту Гдиня збудують додатковий зерновий термінал

З 27 млн тонн, які Гдиня перевалила минулого року, майже 5 млн тонн — зерно

У польському порту Гдиня бачать перспективу в нарощуванні роботи із зерном. Для перевалки зернової продукції планують будувати додатковий термінал на 2-3 млн тонн. Про це повідомили журналістам Latifundist під час відвідин польських портових міст у межах форуму Agro&Food Security Forum: Grains, Oilseeds, Pulses.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Інтерес до зернових культур не обумовлений потоком української агропродукції до європейських портів. За словами керівника комерційного відділу Адміністрації порту Гдині Якуба Кочара, напливу українського зерна у них поки немає. І головна причина, на його думку, — різна ширина колій.

Читайте також: Чому інвестувати в елеватори – це вигідно: 3 головні переваги

Варто зауважити, що з 27 млн тонн, які Гдиня перевалила минулого року, майже 5 млн тонн — зерно. Ключові культури, з якими тут традиційно працюють:

  • соя (42% минулого року);
  • пшениця (43%);
  • кукурудза.

Нагадаємо, в Alebor Group планують побудувати прикордонний зерновий термінал.

Група компаній Alebor Group планує збудувати зерновий термінал на кордоні з Румунією. На терміналі можна буде одночасно зберігати 60 тис. тонн.

Уряд Польщі планує створити зерновий термінал для допомоги Україні.

“Контінентал Фармерз Груп” готує потужності для зберігання та перероблення нового врожаю, зокрема й елеваторний комплекс на 87 тис. т, придбаний минулого року в Івано-Франківській області.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також