Новини / Політика     07 липня 2022 21:34

Уряд Польщі планує створити зерновий термінал для допомоги Україні

Планується будівництво зернового термінала складською площею близько 100 тис. тонн

Польща намагається вирішити логістичні проблеми, щоб мати можливість швидше перевезти з України до морських портів країни продовольство, призначене для країн Азії  та Африки.

6 липня в міністерстві сільського господарства Польщі під керівництвом віцепрем’єр-міністра, міністра сільського господарства РП Генрика Ковальчика відбулось засідання Міжвідомчої групи з питань транспортування сільськогосподарської та харчової продукції з України.

Повідомляє кореспондент Укрінформ.

В джерелі повідомляється, що на засіданні проаналізували ситуацію щодо можливості транспортування сільськогосподарської та харчової продукції з території України. Проблеми логістики обговорювалися в трьох основних місцях: на прикордонних переходах, на залізничному транспорті та в морпортах. Міністри розподілили між собою завдання.

Найголовнішим завданням визначили  подальше вдосконалення роботи прикордонних пунктів шляхом збільшення кількості ветеринарів, а також можливе будівництво тимчасових складів на кордоні з Україною.

“Важливо також покращити можливості залізничного руху для 15-ти потягів на базі вагонних візків, які мають українці, аби можна було транспортувати зерно безпосередньо в українських вагонах до порту в Гданську”, – сказав віцепрем’єр-міністр Ковальчик.

Також він зазначив, що до порту в Гданську їздили б також вантажівки із зерном.

Під час засідання обговорили можливості створення зернового терміналу складською площею близько 100 тис. тонн. Це дало б змогу збільшити масштаби експорту українського та польського зерна.

“Зернові є критично важливим продуктом для протидії перспективі голоду в Африці та арабських країнах. Ми зобов’язані допомогти Україні з експортом. Для цього ми маємо розглядати різні рішення та шукати нові можливості”,- заявив Ковальчик.

Нагадаємо, другий за розміром зерновий термінал країни “Ніка-Тера” у Миколаєві після бомбардування.

Раніше фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також