Новини / Політика     28 січня 2021 17:01

У парламенті зареєстрований законопроєкт щодо ПДВ при загибелі врожаю

Проєкт має врегулювати спірне питання донарахування ПДВ за товари та послуги, придбані сільгоспвиробниками, у разі виникнення форс-мажорних обставин, що призвели до загибелі врожаю

На цьому тижні у парламенті було зареєстровано законопроєкт №4571-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо додаткової підтримки платників податків у 2021 році», яким пропонується врегулювати спірне питання донарахування умовного ПДВ на товари та послуги, придбані для вирощування урожаю та тварин, які загинули у зв’язку із форс-мажорними обставинами.

Питання донарахування ПДВ за товари та послуги у разі загибелі врожаю було одним з найбільш обговорюваних у аграрній спільноті у 2020 році, після загибелі спочатку озимих, а потім і частини ярих посівів внаслідок посухи, що вдарила по південним і частині центральних областей України.

ЧитайтеКрістін Лагард: У 2021 році ми маємо бути готові до зовсім іншої економіки

«У 2020 році сільгоспвиробники Одещини, які втратили урожай через посуху, стикнулись із тим, що їм необхідно було сплатити додаткове ПДВ за товари та послуги, придбані для вирощування урожаю, який в результаті загинув. Податкова служба наполягала на тому, що такі витрати мають розглядатись саме як використані в негосподарській діяльності, і, відповідно, на них має бути донарахований податок. Разом з тим, такий стан речей призводить до подвійної сплати аграріями ПДВ та, відповідно, іще більших збитків, хоча, згідно із законом, аграрії при втраті урожаю звільненні від сплати даного податку», – зазначив заступник голови ГС «Всеукраїнська аграрна рада» Денис Марчук.

Законопроєкт №4571-2, розроблений за участі профільних асоціацій, було подано на розгляд парламенту народним депутатом Олександром Ковальчуком. Документом пропонується не нараховувати агровиробникам ПДВ на такий товар чи послуги як на такі, що не використовуються у господарській діяльності. Наразі законопроєкт знаходиться на розгляді комітетів парламенту.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрний комітет підтримав проєкт про ідентифікацію та реєстрацію тварин.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також