Новини / Політика     28 січня 2021 15:01

Крістін Лагард: У 2021 році ми маємо бути готові до зовсім іншої економіки

Відновлення економіки у 2021 році пройде у двох фазах. Економіка після пандемії буде нести позитивні зміни, але вони будуть супроводжуватися небувалими раніше викликами

Відновлення економіки у 2021 році пройде у двох фазах. Економіка після пандемії буде нести позитивні зміни, але вони будуть супроводжуватися небувалими раніше викликами. Про це розповіла президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард у своєму виступі на черговому Всесвітньому економічному форумі. Цього року, ВЕФ (Давоський форум) проходить у онлайн форматі під назвою Davos Agenda. Про це повідомили у пресслужбі компанії ДТЕК.

За словами Крістін Лагард, під час першої фази країни будуть залишатися під під впливом пандемії та економічної невизначеності. В цій фазі надзвичайно важливою залишиться державна бюджетна політика і підтримка всіх секторів економіки, а також людей та громад.

Так, безробіття офіційно в ЕС у 2020 році зросло всього на 1,1%. Але це, за словами президентки Європейського центробанку оманлива статистика: багато людей втратили надію знайти роботу, і саме у найбільш вразливих малозабезпечених верствах населення. Реальна статистика наступна: ЄС за рік має мінус 6% працевлаштованих у низькокваліфікованих спеціальностях, і приріст робочих місць на 3% у сегменті висококваліфікованих працівників. При цьому інвестиції у інноваційні проєкти падали так само, як і загальне інвестування – на 14% по ЄС у 2020 році.

«На другому ж етапі, після пандемії, ми маємо бути готові зустріти зовсім іншу економіку, нову економіку. Нова економіка (після пандемії) буде не просто нести позитивні зміни, але і буде супроводжуватись небувалими раніше викликами», – наголосила Крістін Лагард.

ЧитайтеФермери ЄС вимагають від урядів введення протекціоністських заходів

Деякі економіки, а особливо розвинені, за час пандемії зробили небувалий технологічний стрибок в сфері цифровізації. За оцінками банку, за рік було пройдено шлях на який, за інших обставин, знадобилось би як мінімум 7 років (!). Венчурний капітал за 2020 рік на 56% збільшив свої інвестиції у технологічні проекти нової цифрової економіки, на фоні загального падіння інвестування.

Крім того, тренд до екологізації буде лише посилюватись: більше 70% населення в 16 найбільших економіках світу бажають, щоб боротьба зі зміною клімату була у пріоритеті в їхніх державах.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році Україна закрила 11 квот на безмитний експорт до ЄС.

Фото: Bloomberg

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також