Новини / Логістика     03 жовтня 2022 16:59

У Новій Зеландії вирішили припинити експорт живої худоби морським шляхом

Згідно з даними, у першому півріччі 2022 року країна експортувала 50,4 тис. голів живої худоби, і весь цей обсяг пішов у Китай

Влада Нової Зеландії ухвалила закон, згідно з яким з 30 квітня 2023 року країна повністю припинить експорт живої худоби морським шляхом. Про це пише ЦТС.

“Це рішення спрямоване на захист репутації країни щодо світових стандартів утримання тварин. Відстань Нової Зеландії ускладнює будь-яке перевезення тварин, вони довго перебувають у морі, що підвищує їхню чутливість до теплового стресу та інших ризиків”, –  зазначив міністр сільського господарства Нової Зеландії Демієн О’Коннор.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Уряд прийняв рішення перейти до повної заборони експорту худоби після інциденту зі скотовозом Gulf Livestock 1 у 2020 році. За словами врятованого тоді філіппінського офіцера, судно потрапило до шторму, викликаного тайфуном Майсак, у нього відмовив двигун, а потім його накрила екстремальна хвиля, і воно затонуло. Загинули 42 члени екіпажу та майже 6 тис. тварин. Gulf Livestock 1 прямувало з Напіру в Новій Зеландії до китайського порту Таншань.

Згідно з даними, у першому півріччі 2022 року країна експортувала 50,4 тис. голів живої худоби, і весь цей обсяг пішов у Китай. У 2021 році країна експортувала 134,7 тис. голів худоби. Китай був єдиним ринком збуту.

Заборона не вплине на економіку країни з огляду на те, що експорт живої худоби морем у 2021 році становив приблизно 0,6% виторгу експорту сировинного сектора. У 2022 році експорт первинного сектора економіки Нової Зеландії становив 30 млрд доларів.

Нагадаємо, на початку липня закупівельні ціни на молоко розвивалися в різнонаправленому тренді. На формування ринкової ціни продовжують тиснути ціни на виробничі ресурси.

За перше півріччя 2022 року було експортовано 5,34 тис. тонн української яловичини, що становить лише 36% від тих об’ємів, які було експортовані за аналогічний період 2021 року.

За липень роздрібна ціна на свинину подорожчала на 2,7%.

У травні було досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції за допомогою паромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісачеа-Орлівка.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також