Новини / Трейдинг     10 лютого 2021 12:50

Прогноз імпорту кукурудзи у ЄС знижено на 2,5 млн т – USDA

Очікується, що у 2020/2021 маркетинговому році країни ЄС-27 та Велика Британія закуплять на світовому ринку 15,5 млн тонн зерна кукурудзи

Міністерство сільського господарства США (USDA) у черговому лютневому прогнозі глобального сільськогосподарського ринку значно знизило прогноз імпорту кукурудзи європейськими країнами.

Так, за наведеними даними, у 2020/2021 маркетинговому році країни ЄС-27+Велика Британія закуплять на глобальному ринку 15,5 млн тонн зерна кукурудзи, що оразу на 2,5 млн тонн менше попереднього прогнозу USDA, який було зроблено на початку січня цього року.

Втім, як зазначають аналітики, на загальну динаміку ринку кукурудзи це не буде мати значного впливу. Втрати експортерів від зниження європейських закупівель будуть більше ніж компенсовані зростаючим попитом на фуражне зерно з боку Китайської Народної Республіки. Очікується, що у поточному сезоні КНР закупить на світовому ринку 24 млн тонн кукурудзи, в той час, як у січневому прогнозі імпорту Китаєм цього виду зерна була цифра у 17,5 млн тонн. При цьому, USDA підкреслило, що Китай також буде нарощувати закупівлі інших видів фуражу, зокрема, фуражного ячменю та сорго. Внаслідок цього, загальний імпорт фуражного зерна у КНР у 2020\2021 маркетинговому році наразі очікується у 40,25 млн тонн (січневий прогноз – 32,25 млн тонн).

ЧитайтеНа глобальному ринку прогнозується зростання попиту на пшеницю

Зростаючий попит на фуражне зерно буде задоволений зростаючими поставками з США, Аргентини та Бразилії. Внаслідок цього, кінцеві запаси кукурудзи за підсумками маркетингового року зростуть майже на 3 млн тонн – до 286,53 млн тонн. Біржові котирування вже відповіли на зроблений прогноз зниженням котирувань – ціни ф’ючерсів на кукурудзу сьогодні знизились на 2,5%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світові ціни на кукурудзу увійшли у період сильної волатильності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також