Новини / Технології     04 лютого 2021 11:38

Як ліквідувати осередки розвитку хвороб на озимих посівах

Використання спеціалізованих борін навесні дає змогу підтримати та оздоровити посіви озимих зернових культур

Після відновлення вегетації навесні, значна частина озимих культур перебуває, зазвичай, не в найкращому стані. Агрономи цю проблему долають за допомогою азотних підживлень рослин, а також внесення фунгіцидів, стимуляторів росту та мікродобрива.

Тим не менш, дедалі більше агровиробників сьогодні не забувають про традиційні механічні методи догляду за посівами, використовуючи ротаційні, штригельні та інші легкі борони.

Річ у тім, що після зими на посівах озимих культур, зазвичай, лишаються відмерлі частини рослин, зогнилі залишки стерні культури-попередника, а також деякі бур’яни, не знищені восени. Потенційно такі рослинні залишки можуть слугувати осередками розвитку та подальшого поширення хвороботворних мікроорганізмів та шкідників. Саме тому озимі культури вкрай важливо як слід «вичесати», застосовуючи штригельні борони. Така процедура стане вельми доречним доповненням до внесення фунгіцидних препаратів.

ЧитайтеЗа рахунок чого розвивається органічне землеробство у Німеччині

Не менш важливим є використання ротаційних борін з метою розпушення міжрядь, що полегшує доступ до кореневої системи рослин вологи та повітря, зокрема, атмосферного азоту. Поряд з тим вже із настанням перших по-справжньому теплих днів на полі може утворитися щільна кірка, яка утруднить розвиток рослин і здатна призвести до загибелі посівів.

Важливою функцією ранньовесняного боронування є знищення проростків бур’янів у фазі білої ниточки, що дасть змогу знизити гербіцидне навантаження на посіви. Ротаційне боронування можна здійснити навесні принаймні двічі, істотно покращивши умови вегетації рослин.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрні розписки можна буде використовувати як цінні папери.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також