Новини    21 листопада 2022 20:32

У Молдові втрачено 90% урожаю кукурудзи

Посуха, війна в Україні, що спричинила галопуюче зростання цін на добрива, а також порушення логістичних ланцюжків поставили під загрозу більшу частину сільськогосподарського виробництва

Урожай кукурудзи в Республіці Молдова майже повністю знищено, водночас це не загрожує продовольчій безпеці, розповів виконавчий директор асоціації “Агрозернові” Ігор Григор’єв, пише видання IPN.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Посуха, війна в Україні, що спричинила галопуюче зростання цін на добрива, а також порушення логістичних ланцюжків поставили під загрозу більшу частину сільськогосподарського виробництва.

“Якщо розглядати пшеницю, ячмінь, то в умовах посухи і зростання цін на добрива врожайність скоротилася на 30%, а місцями навіть на 50%. Урожай соняшнику знизився на 30-40%. Найбільш постраждалою зерновою культурою є кукурудза. Вона була уражена на 80-90%. Є фермери, які кажуть, що 100% кукурудзяних полів не дали врожаю”, — зазначив Григор’єв.

І уточнив, що в середньому в розділі зернових по республіці спостерігається зниження на 50% порівняно з минулим роком.

Експерт додав, що оскільки тваринницький сектор Молдови не сильно розвинений, то навіть невеликого врожаю зерна достатньо для забезпечення внутрішніх потреб країни.

“Минулого року в нас був урожай кукурудзи 3 млн т. А цього року буде близько 700-800 тис. т. Це не призведе до продовольчої кризи по лінії зернових. Навіть і цей низький рівень виробництва покриває всі внутрішні потреби Республіки Молдова як у виробництві фуражу для тваринництва, так і в продовольчому сегменті для населення”, — пояснив він.

Експортна ціна зернових дуже низька, а це призводить до зниження закупівельної ціни та всередині країни. Нині Республіка Молдова експортує зернові до Румунії, Болгарії, Туреччини, Єгипту, Лівії, Італії, Іспанії, а також до інших країн.

Нагадаємо, кукурудза в напрямку кордону залишається в попиті, водночас на фоні невизначеності ринку та значної пропозиції ціни знизилась на +/-5$ в усіх напрямках. На CIF умовах пропозиція насичує ринок, попри підвищення цін на фрахт, але покупці очікують стабілізації ринку. Імпорт кукурудзи в Європу прогнозується на рівні 20 млн тонн, як і в попередньому сезоні, попри зниження виробництва на ~15 млн тонн.

Минулого тижня основні світові гравці ринку кукурудзи суттєво зменшили імпорт через високі ціни. Відчувалося насичення ринків за всіма напрямками.

Водночас з початку вересня в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби. Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Раніше Україна та Молдова відновили рух потягів в обхід Придністров’я.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...