Новини / Політика     20 липня 2022 17:49

У Мінагро запевнили, що держава працює над підтримкою аграріїв

З 1 липня запущена грантова підтримка від держави на переробне підприємство, для розвитку садівництва, а також на створення теплиць  – у межах двох останніх грантів виділять від 7 до 10 млн грн на кожного заявника

Єврокомісія на прохання українського Уряду протягом серпня–жовтня виділить допомогу для малих с/г виробників.  Цей процес перебуває на завершальній стадії та вже найближчим часом Мінагрополітики презентує нові програми підтримки для малих фермерів, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький також розповів про інші кроки, які наразі здійснюються для підтримки аграріїв в Україні.

Було створено Національну раду з відновлення України від наслідків війни, яка підготувала проєкт Плану з відновлення України за напрямом “Нова аграрна політика”, що був презентований під час Конференції з питань реформ в Україні (URC 2022) у Лугано. Документ окреслює трирівневу модель і містить план дій в аграрному секторі на період воєнного часу, післявоєнного відновлення та наступного етапу — розвитку. Його було ухвалено та взято за основу для втілення. Детальніше з Проектом можна ознайомитися за посиланням.

Крім того, з 1 липня запущена грантова підтримка від держави на переробне підприємство, для розвитку садівництва, а також на створення теплиць  – у межах двох останніх грантів буде виділено від 7 до 10 млн грн на кожного заявника.

“Для середнього бізнесу це вже непоганий старт, адже держава дає 70 % інвестицій”, – зауважив він.

Заступник також прокоментував сфери, які є найбільш актуальними для аграріїв: збут продукції, її викуп державою або міжнародними партнерами, оподаткування, кредитування, забезпечення пальним.

“Два найскладніших напрями – це збут та викуп продукції. Усе, що ми заклали в нову аграрну політику, дасть позитивний ефект переробці, але це потребує декілька років, оскільки запуск спиртових, біогазових та інших заводів – це тривалий процес. Тому продукцію потрібно експортувати. Ми чекаємо офіційних результатів щодо підписаного Меморандуму за портами і паралельно працюємо над розвитком перевалок через західний кордон. Зрозуміло, на нові експортні можливості одразу ж відреагує ціна. Сподіваємось, що цього тижня для українських аграріїв будуть позитивні новини”, – наголосив Висоцький.

Стосовно оподаткування, то, за його словами, це складний компроміс, бо аграрії сплачують 90% саме місцевих податків. Тож, з одного боку, важливо підтримувати аграріїв, а з другого – мінімізація оподаткування буде значним ударом по бюджетах місцевих громад.

Нагадаємо, переговори про відкриття зелених коридорів для експорту українського  зерна з заблокованих портів перебувають “на дуже просунутій стадії”, але можуть зірватися в будь-який момент. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону.

Кабінет міністрів спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у межах проєкту “єРобота”. Гранти будуть безповоротними.

Кабінет міністрів запустить 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також