
У 2024 році для аграрних виробників України основними проблемами залишаються розмінування земель сільськогосподарського призначення, перебої в роботі логістичних шляхів експорту та недостатнє фінансування, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
Більша частина викликів, які виникли перед аграріями, пов’язані з повномасштабною війною, розв’язаною росіянами. Одним з найважливіших напрямів роботи Міністерства аграрної політики і продовольства України залишається – допомога аграріям, які працюють на звільнених від російських окупантів територіях.
Висоцький додав, що пріоритетною є адаптація законодавства України до стандартів Європейського Союзу. Урядовець заявив, що 40% законодавства Європейського Союзу стосується агросектору.
Попри те, що, на жаль, майже 20% територій залишаються тимчасово окупованими, валове виробництво агропродукції в 2023 році є одним з найбільших, а урожайність – рекордна. Експорт на рівні 2019 – 2020 років. Це все завдяки стійкості і вмінню українських аграріїв працювати і боротися, – пояснив він.
Нагадаємо, Україна та Франція продовжать зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства. Зокрема, у процесі відбудови агросектору та наближення українського законодавства до норм та практик ЄС.
У серпні 2023 року Україна експортувала 4,3 млн т продукції АПК, що на 16% більше проти аналогічного показника попереднього місяця.
Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.
Аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).
Майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що для України важливий досвід Євросоюзу щодо сталого розвитку аграрної галузі, особливо, в процесі адаптації законодавства до європейських правових норм в агросекторі, перед яким зараз стоїть багато викликів, пов’язаних з повномасштабною війною рф проти України.
Анна Лиса