Новини / Овочівництво     09 січня 2019 08:30

У Мексиці школярів навчають, як вирощувати овочі без ґрунту

У мексиканській школі Лас-Крусес протягом двох років школярів навчають вирощувати овочі без ґрунту - з допомогою гідропонних систем. Установка використовує водні, багаті поживними речовинами розчини, що дозволяє вирощувати якісніші овочі, адже не застосовуються агрохімікати. 

Про це повідомляє АгроXXI. 

Ініціатором запровадження гідропонного овочівництва у школі в Лас-Крусес став Університет штату Нью-Мексико (NMSU). В мексиканських навчальних закладах немає земельних ділянок, тож вивчати школярам агронауку дозволяє вирощення овочів без ґрунту. У школі в Лас-Крусес гідропонна система розміщена у класі, має верхнє освітлення, таймер, займає небагато місця.  Установка використовує водні, багаті поживними речовинами розчини для вирощування рослин. Через це овочі виростають якіснішими, адже не доводиться застосовувати агрохімікати.

Представник NMSU Джефф Андерсон зібрав систему всього за 300 доларів. Рік її тестували експерти. Потім 5 аналогів розіслали у школи.

Читайте: Несподіваний конкурент: інтернет-магазин відкриває потужне виробництво овочів на гідропоніці

За словами вчителя Адріана Гайтана, гідропонну систему він почав використовувати для навчання шестикласників. Дітям уроки сподобалися, вони щодня доглядали за рослинами, перевіряли воду та рівень pH, повністю контролювали процес виробництва. Зараз школярі вирощують томати, що використовують у приготуванні кетчупів.

Як повідомляв LANDLORD, у трьох німецьких торгових мережах – Edeka, Migros та Metro – овочі вирощують на очах у споживача у вертикальних теплицях за методом гідропоніки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також