Новини / Трейдинг     06 грудня 2020 12:10

У листопаді Україна експортувала рекордну кількість добрив

Протягом місяця на експорт було відвантажено 268 тис тонн азотних добрив. Загалом, за 11 місяців поточного року обсяг експорту перевищив показник 1,6 млн тонн

В листопаді 2020 року з України було експортовано 268 тис тонн азотних добрив на загальну суму $60 млн, що є абсолютним рекордом місячних поставок за кордон за останніх 5 років. Переважна більшість добрив, а саме 209 тис тонн (або 81%) було експортовано до Індії, 11% – до Італії та 5% до Румунії. Про це повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як йдеться у повідомленні, у 2020 році ситуація на ринку добрив є більш ніж сприятливою для вітчизняних виробників. За 11 місяців 2020 року було експортовано майже 1635 тис тонн азотних добрив на загальну суму $326 млн. При цьому, імпорт азотних добрив склав 682 тис тонн на суму $128 млн.

На світовому ринку найбільшим і імпортером карбаміду – одного з основних видів азотних добрив – є наразі Індія. Ця країна щорічно закуповує близько 6-7 млн тонн карбаміду.

ЧитайтеОбсяги зрошення у Херсонській області за рік зросли на 10%

«За підсумками 2020 року, Україна цілком може вийти на рівень 1 млн тонн поставок азотних добрив в цю країну, зайнявши частку в 15% обсягів імпорту», – прогнозує Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Варто зауважити, що на експорт свою продукцію відправляли всі ключові українські виробники азотних добрив – група «Остхем», «Дніпроазот» та «ОПЗ». Як пояснюють експерти УКАБ, пожвавленню виробництва і експорту сприяли лібералізація ринку природного газу в поєднанні з низькими цінами на нього, що дозволяє вигідно виробляти та продавати продукцію навіть на віддалені ринки Азії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році Україна стала найбільшим постачальником меду до країн ЄС.

Читайте також