Новини / Технології     03 грудня 2020 10:00

Обсяги зрошення у Херсонській області за рік зросли на 10%

Загалом у регіоні під зрошенням знаходиться вже 315 тис га зі значною перевагою систем дощування. Екологи вже попереджають про можливу нестачу води через 10-15 років

За даними Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра, у 2020 році використання води фермерами для виробничої діяльності у порівнянні з попереднім роком зросло одразу на 10%.

У фактичних цифрах забрані на зрошення обсяги дніпровської води, взятої із державної меліоративної мережі, досягли 918 млн кубічних метрів – це 83 млн кубометрів більше, аніж минулого року. Також в управлінні повідомляють, що у розпал сезону зрошення, щодоби на поля спрямовувалося до 10 млн кубічних метрів води.

Цікаво, що наразі у Херсонській області зрошується доволі великий масив площі – майже 315 тисяч га полів. При цьому переважно це дощування, однак під краплинне зрошення відведено 44,5 тисяч га. Також рисові чеки займають 7,1 тисяч га.

Читайте: Уряд спростив порядок сертифікації насіння для сільгоспвиробників

Звісно, що наведені дані частково можна пояснити особливостями сезону – тривалою посухою, що спостерігалась у ряді регіонів ще з осені 2019 року. Але фактом є і те, що агровиробники півдня України постійно активізують зусилля задля протистояння несприятливим кліматичним змінам. Адже врожай без зрошення у тій таки Херсонській області стає виростити дедалі важче.

Немає сумнівів, що тенденція розширення площ під зрошенням посилюватиметься. Екологи вже попереджають, що води для потреб сільськогосподарської діяльності за існуючих темпів зростання споживання може не вистачити вже через 10-15 років.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на часник на світовому ринку стрімко зростають.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також