Новини / Рослинництво     22 лютого 2022 11:07

У Китаї масово закриваються переробні заводи сої через внутрішній дефіцит олійної

Рентабельність на внутрішньому ринку Китаю різко знизилася до негативної після того, як Китай повернувся зі своїх традиційних новорічних свят

У Китаї деякі заводи з дроблення сої уже закрились або планують призупинити роботу. Про це повідомляє Agricensus.

“Закриття відбулося через те, що погіршення внутрішньої рентабельності подрібнення сильно вплинуло на купівлю сої з боку китайських покупців, що спричинило дефіцит олійних культур на олійних заводах”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомили виданню анонімні джерела з галузі, заводи Bunge, розташовані в Тяньцзіні, призупинили роботу на 49 днів з 14 лютого по 3 квітня. А, наприклад, заводи компанії в Нанкіні випустили повідомлення про зупинку майже на місяць, а саме з кінця лютого по березень.

Водночас заводи Louis Dreyfus Company (LDC) у Тяньцзіні та Cargill у провінції Хебей припиняють свою роботу з наступного тижня.

Згідно зі звітом китайської промислової консалтингової компанії Mysteel, багато заводів у південній провінції Гуансі планують зупинити роботу в березні.

“Внутрішня рентабельність Китаю різко знизилася до негативної після того, як Китай “повернувся” зі своїх новорічних свят на початку цього місяця… Витрати на імпорт соєвих бобів, сплачені китайськими дробарками, зросли, оскільки погодні занепокоєння щодо південноамериканських культур сприяли стрімкому зростанню ф’ючерсів на сою CBOT і спотових премій на ринку Бразилії”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що тим часом попит на соєве борошно ослабнув через падіння цін на свинину з середини грудня 2021 року.

Згідно з торговельною інформацією, яку відстежує видання, китайським покупцям довелося сповільнити темпи закупівлі сої на світових ринках, особливо сільськогосподарських культур у поточному маркетинговому році. Щобільше, деякі китайські переробники сої скасували з минулого тижня близько 10-12 вантажів бразильських соєвих бобів.

Довідка. Минулого тижня запаси сої у Китаї склали 3,95 мільйона тонн, що на 1,5 мільйона тонн менше, ніж рівень, зафіксований на тому ж етапі у 2021 році.

Раніше Landlord повідомляв, що у Китаї спорудили уловлювач вуглецю мегатонного масштабу.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також