Новини    01 травня 2023 12:58

У ФРН вітають угоду щодо експорту агропродукції з України

Київ гостро потребує надходжень від продажу агропродукції для фінансування оборони від російської агресивної війни

Міністр сільського господарства ФРН Джем Ездемір привітав угоду між ЄС та кількома східноєвропейськими країнами щодо експорту сільськогосподарської продукції з України.

За словами міністра, Київ гостро потребує надходжень від продажу агропродукції для фінансування оборони від російської агресивної війни, передає DW.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Європейська солідарність один з одним і з Україною не повинна бути принесена в короткостроковій перспективі в жертву індивідуальним національним інтересам. Це послаблює всіх і грає на руку російському президенту Володимиру Путіну, – заявив Ездемір.

28 квітня Єврокомісія погодила з Болгарією, Словаччиною, Румунією, Угорщиною та Польщею питання відновлення імпорту аграрної продукції з України. Про це заявив заступник Голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Зауважимо, будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено, і на цей час у Польщі погоджують шлях його прокладання.

15 квітня Польща заборонила імпорт зерна та інших харчових продуктів з України, “щоб захистити польський сільськогосподарський ринок від дестабілізації”.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь оголосив у неділю, що Будапешт вживе аналогічних заходів, тимчасово заборонивши імпорт зерна, насіння олійних культур та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Міністерство сільського господарства Словаччини відповідним розпорядження заборонило обробку імпортованого з України зерна, а також продаж на ринку країни продукції з українських зернових.

Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” направила офіційну скаргу до Міністерства економіки України із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь щодо дискримінаційних дій деяких країн ЄС, що ввели нещодавно заборону на імпорт широкого переліку сільськогосподарської продукції з України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...