Новини / Технології     25 листопада 2019 09:26

У Франції мерії тиснуть на Макрона з вимогою заборонити пестициди

Кілька мерів французьких міст попросили Емманюеля Макрона вжити заходів щодо заборони пестицидів. Їхнє звернення стало відповіддю на заклики президента до поміркованості в ухваленні законопроєктів щодо заборони ЗЗР.

Про це повідомляє Euractiv.

Виступаючи минулого тижня в Парижі на Конгресі мерів, Емманюель Макрон закликав керівників міст помірковано підходити до ухвалення підзаконних актів, які стосуються заборони використання сільгоспвиробниками засобів захисту рослин.

Фраза не залишилася непоміченою і була достатньою для роздратування чиновників, які вже брали участь у ініціативах щодо заборони пестицидів, спрямованих на захист населення, і які наразі чекають висновків суду щодо своїх позовів.

Читайте: Жодного отруєння бджіл за 2 роки: спілка пасічників похвалилася досягненням

Видання зазначає, що раніше кілька мерій у Франції видали накази, що обмежують застосування ЗЗР, зокрема про боротьбу з гліфосатом, після масштабних консультацій щодо захисту довкілля з членами громади.

Водночас французькі фермери не підтримують таких ініціатив і з тривогою очікують рішень щодо заборони гліфосату в Європі. Виробники сподіваються, що Європейська Комісія не схвалить заходів щодо протистояння гліфосату, нещодавно висунутих урядом у Австрії.

Як повідомляв Landlord, попри те що раніше Емманюель Макрон ставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2021 року, нещодавно він визнав, що зробити це неможливо, оскільки такі заходи приведуть до знищення сільського господарства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також