Новини / Рослинництво     16 квітня 2020 12:06

У Чернігові на гідропонній теплиці очікують на врожай безвірусних міні-бульб

В Україні висадили пробіркові рослини картоплі в єдину промислову гідропонну теплицю для отримання безвірусних міні-бульб різних сортів. Як і всяка культура, картопля теж потребує оновлення – на жаль, у приватних господарствах досі висаджують переважно “дідівську” картоплю, яка за багато років набралася купи хвороб.

Саме тому працівники наукового відділу НВО “Чернігівеліткартопля” висадили рослини “in vitro” (пробіркові рослини картоплі) в єдину в Україні промислову гідропонну теплицю для отримання безвірусних мінібульб різних сортів картоплі. Через п’ять років буде елітна картопля. Чистенька. Без хвороб і вірусів.

Минулого року теплиця не працювала, були технічні неполадки. Недавно ж всі ремонти закінчились.

Читайте: Уряд повернув держрегулювання цін на соціальні продукти

НВО “Чернігівеліткартопля” заклало для вирощування еліти різні сорти, є серед них і їх власні – “Панянка” (він зареєстрований позаминулого року), “Зоряна”, “Сувенір чернігівський”, “Нагорода”. Чернігівські дачники віддають перевагу “Сувеніру чернігівському” – він найбільш підходить для примхливих умов вирощування. Але насіннєву картоплю підприємство уже попродало – картопля цього року дорога.

Джерело: Голосу України

Раніше науковці НААН звітували про успішне культивування нового сорту фіолетової картоплі – Солохи, який може давати врожаю до 40 т/га.

Читайте також