Новини / Фінанси     15 квітня 2020 10:39

Уряд повернув держрегулювання цін на соціальні продукти

З 15 квітня на період надзвичайної ситуації в Україні діятиме державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Національної Ради економічного розвитку України Олексій Дорошенко.

«Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти», – нагадав він.

Так, під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

Тож якщо ціна в торгівлі на вказані продукти планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

«Можу сказати, що вперше так чітко визначений перелік продукції включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати», – додав О. Дорошенко.

Раніше Landlord розповідав, чому в супермаркетах зростають ціни на продукти харчування.

Читайте також